Blog > Komentarze do wpisu
Cwiczenia od pierwszych dni życia
To już kolejny miot, który poddawany jest wczesnej stymulacji neurologicznej szczeniąt. Miot A,B,C i E przeszły takie ćwiczenia i z ich witalności jestem bardzo zadowolona :)
Teraz kolej na dzieciaki G czyli Gruszki, Gandzie ;p , Groszki i inne G-roslinkinajpierw wacikiem naciskam delikatnie spód łapek. Nie aby sprawić ból, ale tak aby szczeniak poczuł ten dotykPóźniej ustawiam maluszka na 4 sekundy pionowo głową do góry i za moment, znowu 4 sekundy pionowo głową w dół.Następnie 4 sekundy poziomo, leżący na grzbicie w "kołysce" z moich rąk.


na fotce piesek o imieniu Grzybek

i 4 sekundy na zimnej (wyjętej z lodówki) pieluszce. Skok temperatury na 4 sekundy i ... natychmiastowe zakończenie tego stresu przystawieniem do ..ciepłej mamusi, mleczka i bezpieczeństwa. Każdy stres ma doskonały koniec w postaci bezpieczeństwa i pełnego brzuszka i ssania :)
Taki jest też cel pośredni tych ćwiczen...
Więcej o tych ćwiczeniach można przeczytać tutaj:
 http://www.amichien.pl/art_stmulacja_neurologiczna.html

A tutaj jak zwykle NIE mogłam się opanować i duśdałam szczeniaka :)
Tygodniowe maluszki cudnie ziewają, gdy się je po policzku pogłaszcze delikatnie. Można głaskać i nosem jak ja to zrobiłam. I tak wyszło, że się chłopina śmieje do wypęku z głasków :)))) A to Groszek właśnie. Tylko Groszek tak się hihrać umie ;P (Ewa czytała? :D, to takie kłamstewko dla niej :)))))
czwartek, 23 kwietnia 2009, maciachowa

Polecane wpisy