RSS
poniedziałek, 28 lutego 2005
jak to będzie?


Dzisiaj bylismy na szczepieniu uodparniajacym suke. Lekarz twierdzi, ze teraz jest juz w pelni gotowa do krycia :-) Wprawdzie cieczki jeszcze nie ma, ale .. .spokojnie. Odrobaczanie robilismy dwa miesiace temu i teraz znowu, wiec nie powinno byc problemow.
Bedzie to początek hodowli, nikomu nieznanej. Pierwszy miot, aby  się wszystko powiodło i szczeniaczki trafiły do kochających je ludzi.
Tak bardzo chcialabym aby każdy szczeniak, był przyjacielem i domownikiem, któremu poświęca się  czas na spacerki, na wspólne zabawy na śniegu.
Ech... chyba jendak przesadzam :-) Kiwi jeszcze cieczki nie ma, a ja już martwię się co będzie z jej dziecmi.
Kończę :-)
22:58, maciachowa
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 lutego 2005
przygotowania
od wielu miesięcy
przygotowujemy się  do  wychowania szczeniąt.
Pierwsze co zrobiliśmy to nasze wyjazdy na wystawy psów rasowych, aby różni sędziowie ocenili , czy nasza suczka odpowiada wymogom rasy? No i jak na razie Kiwi zdobywa same oceny doskonałe. To jest wielka radość :-) Wracamy z wystawy zawsze z medalem : srebro, złoto ,  brązowy. Przyzwyczailiśmy się już , że zawsze jakaś lokata będzie :-)
Ale nie ma się co dziwić.
Mama naszej suni to OF COURSE OF THE HELLACIOUS ACRES suczka urodzona w Holandii w bardzo dobrej i znanej hodowli , gdzie miedzynarodowe piekności pojawiają się w każdym miocie :-)
Bułka (to domowe imię mamy Kiwi) zgodnie z pochodzeniem zdobyła championaty Polski młodzieżowy i dorosły , championat Litwy, Zwycięstwo wystawy klubowej Litwy. Posiada tytuł interchampiona. Bo jest naprawdę piekna suczką.
Tutaj można obejrzeć dokładnie jak wygląda mama naszej suczki:  http://www.hellaciousacres.nl/Gallery%20off%20Course.htm
A tutaj jest jej rodowód
http://k9data.com/fivegen.asp?ID=59679&type=hip 
Melon - to domowe imie taty Kiwi czyli JASKAR TARQUIN
rodowód jeszcze bardziej imponujący   http://k9data.com/fivegen.asp?ID=22345&type=hip
a  ilość tytułów  przeogromna.
Po tak pieknych rodzicach , nie ma sie co dziwić, że Kiwi jest naprawdę śliczną goldenką. A tutaj jej ostatnie zdjęcie zrobione w sobotę 19 lutego 200520:31, maciachowa
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 lutego 2005
W domu nazywamy ją Kiwi
ale  w rodowodzie ma zapisana długa  i wymyślną nazwę.
Tak wygląda:

jest piękną  golden retrieverką  o wyjątkowym charakterze.
Będzie  też matką  tytułowych szczeniaków.  Mam nadzieje,  że sprawdzi sie w tej roli wyśmienicie...

16:04, maciachowa
Link Dodaj komentarz »